"W pierścieniu ognia"  Katniss i Peeta mają odbyć obowiązkowe Tournee Zwycięzców. Trwają też przygotowania do 75. Głodowych Igrzysk. Bezwzględny Kapitol tym razem wpadł na naprawdę okrutny pomysł. Z każdego Dystryktu dwoje wylosowanych Zwycięzców weźmie udział w Igrzyskach Ćwierćwiecza. Zwycięży najlepszy z najlepszych…
  Druga część „Igrzysk Śmierci”, pt.: „W pierścieniu ognia” autorstwa Suzanne Collins zainteresowała mnie jeszcze bardziej niż pierwsza. Akcja jest coraz ciekawsza, naprawdę dużo się dzieje! Moją uwagę szczególnie zwróciła wędrówka bohaterów przez trującą mgłę i tajemniczy wybuch. Ponadto ludzie zaczynają się buntować, w efekcie czego szykuje się powstanie. Dynamiczne opisy powodują, że czytelnik się nie nudzi, a całość czyta się jednym tchem.
W pierścieniu ognia - Suzanne Collins  W książce występuje wielu oryginalnych i różnorodnych bohaterów. Mają w sobie wewnętrzną siłę i upór. Są gotowi walczyć z przeciwnościami, z okrucieństwem, złymi zasadami. Nigdy się nie poddają. Katniss za wszelką cenę pragnie zapewnić sobie i bliskim godne życie. Wpada nawet na plan ucieczki, niestety nie jest to takie proste. Dziewczyna zastanawia się, jaką podjąć decyzję, dokąd uciec i kogo zabrać ze sobą. Pogłoski o istnieniu Trzynastego Dystryktu mogą dać bohaterom nadzieję na lepsze życie…
  Nienawiść i okrucieństwo nie są w stanie zniszczyć uczuć. Niektórzy uczestnicy Igrzysk pomagają sobie nawzajem, tworzą sojusze, które czasem przeradzają się w przyjaźń. Pomimo tego, iż wygrać może tylko jedna osoba, Katniss i jej sojusznicy wspierają osoby słabsze, starsze. Są gotowi do poświęceń dla drugiej osoby, nawet kosztem własnego życia. To piękny przykład pozytywnych uczuć, które są silniejsze od zła.
  „W pierścieniu ognia” to także opowieść o miłości. Katniss i Peeta nadal udają, że są parą (z tym, że on rzeczywiście ją kocha). Coraz bardziej pogrążają się w kłamstwach, których już nie da się odkręcić. Tymczasem dziewczyna nie jest pewna swoich uczuć. Bardzo ważny jest dla niej Gale, a znajomości z nim nie jest w stanie ukryć przed władzą. Jedynym wyjściem by zniszczyć plotki jest ślub z Peetą. Autorka próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy można postępować wbrew sobie, dla dobra sprawy. Poza tym czasami jesteśmy nieświadomi tego, co naprawdę czujemy i potrzebujemy czasu, aby to zrozumieć.
  Całą serię polecam zarówno młodzieży, jak i dorosłym. To wzruszająca książka mówiąca o walce ze złem i dążeniu do sprawiedliwości. Daje nadzieję i nie pozwala się poddawać.

Komentarze

 1. Też podobała mi się bardziej niż pierwsza część :)
  Szkoda, że napisałaś o co chodzi w 75. Igrzyskach bo dla mnie to był największy czytelniczy szok. Miałem to szczęście, że nie wiedziałem jeszcze do czego dojdzie, a gdybym przeczytał recenzje przez książką to już nie miałbym takiej niespodzianki :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w planach i nawet czeka już na półce, tylko jakoś czasu brakuje :/ Ehhh... żeby tylko doba była dłuższa :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Taaaaak! "Igrzyska śmierci" górą <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie jestem w trakcie czytania "W pierścieniu ognia" - około 1/3 za mną. Autorka trzyma poziom, aczkolwiek jak na razie, większą sympatią darzę "Igrzyska śmierci" - jakoś bardziej mi się podobały... Ale ta część również trzyma w napięciu, więc jest dobrze. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam wiele zachwalań na temat tej książki! Od moich przyjaciółek i innych dziewczyn, prowadzących blogi:) ,,Igrzyska śmierci" na pewno przeczytam! Nie ma bata ;)
  Zapraszam do siebie!
  http://createdeternity.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Poluję w bibliotece na "Igrzyska śmierci" ;) To czy zajrzę do tej drugiej części zależy od tego czy spodoba mi się pierwsza :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na razie czytałam pierwszą część. Ale teraz jak przeczytałam Twoją recenzję: szczęka mi opadła. Kolejne Igrzyska? No bez jaj. O mało nie dostałam zawału przy pierwszej części. .__.

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepsza część całej trylogii. Po tym, jak przeczytałam pierwszą część nawet narracja w czasie teraźniejszym przestała mi przeszkadzać, a raczej nie jestem jej fanką. MOże się jeszcze kiedyś na nią skuszę. :)
  http://our-humble-opinions.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeśli dodasz chociaż krótki komentarz :) Jeśli chcesz - zostaw adres swojego bloga, a na pewno go odwiedzę ;)

Obserwatorzy


Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Popularne posty z tego bloga

"Tam, gdzie śpiewają drzewa" - Laura Gallego

"Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu" Marek Borowiński

"Ania, nie Anna" sezon 2