Liebster Blog Award

Ostatnio znowu nazbierało się tych nominacji i trochę mi głupio, że odpowiadam dopiero teraz, ale wolę zawsze zebrać kilka i wtedy na wszystko odpowiedzieć, więc wybaczcie :)

PYTANIA OD AYUMI O
1. Opisz siebie w trzech słowach. 
Książkoholiczka, marzycielka, uparta.
2. Czym tak właściwie są dla ciebie książki?
Jedną z najważniejszych rzeczy w życiu. Takimi przyjaciółmi :)
3. Co czujesz, gdy dostajesz nowiutką książkę?
Zawsze bardzo się cieszę i uwielbiam ją wąchać :D
4. Jaka jest najcenniejsza rzecz w twoim pokoju? I dlaczego akurat ta?
Takich cennych rzeczy jest bardzo wiele, m.in. właśnie książki, ale także różne pamiątki z dzieciństwa i od bliskich mi osób.
5. Czego zazwyczaj dopatrujesz się w książkach? (myślisz: ciekawe czy w tej książce będzie ...)
Jako romantyczka to zawsze liczę na to, że będzie jakiś ciekawy wątek miłosny, ale lubię także, gdy w książce jest dużo przygód.
6. Co robisz z książkami, które posiadasz, ale które nie podobały Ci się?
Tutaj opcji jest kilka: sprzedaję, wymieniam, organizuję konkurs na blogu, oddaję do biblioteki albo komuś w prezencie. Nie zawsze są to książki, które mi się nie podobały, czasami uważałam, że są całkiem niezłe, ale zatrzymuję w domu tylko te, które bardzo mi się podobały, gdyż mam mało miejsca, a poza tym przynajmniej mogę wymienić na inną.
7. Jaka jest twoja ulubiona postać kobieca, a jaka męska pochodząca z literatury? I dlaczego?
Ojej, tu też będzie tego dużo, więc jeśli chodzi o kobiety to odsyłam Was do Top10: http://kraina-ksiazek-stelli.blogspot.com/2013/07/top-10-ulubione-bohaterki-literackie_9.htmlhttp://kraina-ksiazek-stelli.blogspot.com/2013/07/top-10-ulubione-bohaterki-literackie_8030.html oprócz tego jeszcze Mara z "Córki Imperium", zaś jeśli chodzi o postaci męskie to najbardziej lubię Horace'a ze "Zwiadowców" i Gilberta z "Ani z Zielonego Wzgórza".
8. Jak myślisz, co by było gdyby książki kosztowały o połowę mniej? Czy wpłynęło by to na zwiększenie zainteresowania czytaniem książek wśród młodych i starszych osób?
Na pewno wpłynęłoby to na to, że kupowalibyśmy więcej książek i może przyczyniłoby się to do rozpowszechnienia książek, bo np. rodzice dzieciom kupowaliby więcej książek i zachęcali do czytania itp. Jednak jeśli ktoś bardzo chce czytać to przecież zawsze może iść np. do biblioteki, a gdy ktoś nie cierpi czytania to cena tego nie zmieni.
9. Wolisz: 
a) kupować książki zaraz po premierze
b) poczekać, aż może będą w bibliotece
c) wyszukiwać jakiś mega promocji na książki
d) czytać ebooki 
Uzasadnij swój wybór. 
To zależy o jaką książkę chodzi. Jeśli kolejna część mojej ulubionej serii lub coś, na co szczególnie poluję to wolę zamówić w empiku już przedpremierowo, bo wtedy jest zawsze troszkę taniej. Na promocje też lubię polować i czasami czekam aż będzie korzystna okazja. Czasami jednak czekam na jakąś książkę w bibliotece, bo przecież nie każdą kupuję. Ebooków zaś nie lubię i rzadko je czytam.
10. Czy po każdej książce wynosisz jakiś morał? Czy zdarzyło się, że jakaś książka bardzo wpłynęła/zmieniła twoje życie? Jeśli tak, to jaka. 
Z prawie każdej książki można coś wynieść, czegoś ona nas uczy, dostarcza jakichś emocji itp. Co prawda zdarza się też tak, że powieść nie wnosi żadnych wartości, wręcz przeciwnie. Nie wiem czy jakaś książka zmieniła szczególnie moje życie, ale na pewno są takie, które wywołały u mnie wiele emocji i zapadły na długo w pamięć i też czegoś nauczyły, chociażby "Przeminęło z wiatrem". 
11. Jaką, na chwilę obecną, chciałabyś dostać książkę i dlaczego akurat tę? 
Na chwilę obecną najbardziej zależy mi na "Hopeless" i "Morze Spokoju", ale chciałabym też mieć na właśność egzemplarz "Przeminęło z wiatrem".

PYTANIA OD AMI
1. Twoja ulubiona książka z dzieciństwa. Dlaczego właśnie ta?
Jako dziecko np. bardzo lubiłam baśnie albo książeczki o Reksiu itp. Zaś, gdy miałam 10-12 lat to uwielbiałam czytać serię o Loli autorstwa Isabel Abedi i do dziś, gdy wychodzi nowa część to czytam, bo strasznie się przywiązałam do głównej bohaterki, niestety ja zestarzałam się szybciej niż ona :D2. Czy po przeczytaniu książki odczuwasz silną potrzebę podzielenia się swoimi wrażeniami? Jeżeli tak to jak to wygląda? Gdzie się "wyładowujesz" i kto/co jest Twoim odbiorcą?
Głównie właśnie na blogu, bo wtedy mogę opowiedzieć o jakiejś książce osobom, które lubią czytać, może już ją czytali albo mają w planach. Czasem rozmawiam też o jakiejś książce z mamą (też lubi czytać) albo jakimiś bliskimi osobami, którym lubię się po prostu wygadać.3. Czy jest książka w której nie spodobało Ci się zakończenie? Jeśli tak to co to była za książka i jakie zakończenie byłoby Twoją propozycją?
Może "Anna Karenina",bo uważam, że to co zrobiła główna bohaterka po prostu nie jest dobrym wyjściem z sytuacji i tak naprawdę w niczym nie pomaga.4. Według jakiej hierarchii układasz książki na swojej półce/półkach?
Jedna półka jest dla ulubionych, druga to głównie książki z dzieciństwa albo kilku lat wstecz, często też ulubione, zaś na trzeciej są książki z jakimiś dedykacjami, życzeniami itp., w szafie mam te na wymianę i sprzedaż, zaś na innych półkach jeszcze jakieś słowniki, pomoce szkolne, nagrody itp.5. Adaptacja filmowa jakiej książki wywarła na Tobie największe wrażenie i dlaczego?
Oglądam mało filmów, ale uwielbiam ekranizację "Ani z Zielonego Wzgórza", trzy części, bez tej okropnej, paskudnej czwartej. Zaś tamte trzy są wzruszające, urocze, zabawne, świetnie oddają ten klimat Wyspy Księcia Edwarda i to nic, że np. trzecia już bardzo się różni od książki, i tak jest cudowna choć dość dramatyczna. Oprócz tego podobała mi się jeszcze ekranizacja "Rebeki", była lepsza niż książka, bardzo przejmująca, tajemnicza, ciekawa, mroczna.6. Przeniesienie na ekran kinowy jakiej książki sprawiło Ci największy zawód i dlaczego?
To pytanie łączy się z poprzednim, a więc najbardziej jak już pisałam, zawiodłam się na filmie "Ania z Zielonego Wzgórza - Nowy początek". Naprawdę, nie rozumiem jak można było stworzyć coś takiego... Ona wszystko niszczy i w ogóle grają tam inni aktorzy, Ania maluje się czerwoną szminą, Gilbert nie żyje itp. Najgorszy film na świecie. Normalnie miałam doła i nawet całego nie obejrzałam. Nikomu nie polecam.
7. Czytałaś/łeś kiedyś książkę w innym języku? Jeśli tak to co to była za książka i jak to wspominasz?
Dopiero zaczynam przygodę z książkami obcojęzycznymi, ale czytałam nowelkę "The Prince", czyli dodatek do "Rywalek" i muszę przyznać, że więcej z niej rozumiałam niż z tekstów z próbnych matur rozszerzonych z języka angielskiego.8. Co kolekcjonujesz poza książkami?
Hmmm, mam np. trochę pamiątek (głównie figurek) od przyjaciół, ale także innych rzeczy, które mają dla mnie jakieś znaczenie, do których byłam przywiązana itp.9. Co uważasz za swój największy sukces?
2 miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim organizowanym przez Magazyn13 (który już nie istnieje). Była to czwarta i już ostatnia edycja i wreszcie się udało, a próbowałam od początku, byłam naprawdę szczęśliwa :D10. Jaka jest Twoja ulubiona scena z filmu/serialu? Dlaczego właśnie ta?
Praktycznie każda z "Ani z Zielonego Wzgórza", jedne zabawne, drugie wzruszające :)11. Czy jest coś, czego próbujesz się "oduczyć" ale nie potrafisz?
Próbuję się oduczyć wielu rzeczy, ale powiem Wam o kwestii związanej z książkami. Otóż staram się już nie zaglądać na ostatnią stronę książki i wytrwać w niepewności do końca. Niestety jest to baaardzo trudne i rzadko kiedy się udaje.

PYTANIA OD DŻASTIN
1. Dlaczego zaczęłaś pisać bloga? Co cię zainspirowało?
Kiedyś mama spytała, czy bym nie chciała zacząć pisać bloga skoro tyle czytam, uznałam, że to świetny pomysł i jeszcze tego samego dnia zaczęłam go realizować.
2. Książka vs. Film. Co wybierasz?
Wybieram książkę, bo jakoś bardziej do mnie przemawia i wzbudza większe zainteresowanie, chociaż oczywiście jakiś dobry film też czasem się trafi,
3. Masz ulubioną książkę? Jeśli tak – jaką?
Takich książek jest kilka, wymienię niektóre: "Ania z Zielonego Wzgórza", "Zwiadowcy", "Przeminęło z wiatrem", "Hyperversum", "Córka Imperium", "Namiestniczka", "Lodowa pustynia" itd.
4. Jeśli miałabyś taką możliwość, to w jakich zajęciach na Hogwarcie chciałbyś wziąć udział?
Na to pytanie nie odpowiem, bo nie czytałam Harry'ego.
5. Jak według ciebie wyglądałby świat bez książek?
Byłby bardzo szary, ludzie na pewno częściej mieliby depresję, nudziliby się, mieliby mniej wzorców itp.
6. Uważasz, że za zabójstwo powinna grozić kara śmierci? Dlaczego?
To jest trudne pytanie, kara śmierci to kwestia sporna i nie wiem, czy jakakolwiek odpowiedź w tej sprawie byłaby dobra. Jednak jeśli to jest jedno zabójstwo to na pewno nie powinna być za nie od razu kara śmierci, bo przecież to byłoby jak wyrównanie rachunku, śmierć za śmierć. Poza tym na drugą szansę teoretycznie zasługuje każdy. Co innego gdyby był to jakiś seryjny, niebezpieczny morderca, wtedy sprawa wygląda trochę inaczej, ale też nie podam Wam odpowiedzi.
7. Kryminał, romans, horror czy jeszcze coś innego? Jakiego rodzaju książki lubisz czytać najbardziej?
Najbardziej lubię fantastykę, także jej połączenie z powieścią przygodową, ale także lubię powieści obyczajowe (jednak takie inne, np. coś z klasyki, romanse historyczne, czy jakieś historie o miłości, ale takie naprawdę dobre).
8. Wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia?
Nigdy się nie zakochałam od pierwszego wejrzenia, opinie na ten temat są różne, ale napiszę jak myślę. Wiadomo, że aby rozwinęła się taka prawdziwa miłość to potrzeba czasu, jednak co innego zakochać się. Te dwa pojęcia często są mylone. Chyba można się zakochać od pierwszego wejrzenia a już w ogóle zauroczyć, zwrócić na kogoś uwagę. Niektórzy twierdzą, że od pierwszego wejrzenia to jedynie się pożąda, ale myślę, że niekoniecznie, bo czasami nagle zaczynamy odczuwać do kogoś jakąś sympatię, z jakiegoś powodu, nie zawsze fizycznego. Np. czujemy, że dogadalibyśmy się z tą osobą, czy coś. Może to być przecież początek miłości, ale wiadomo, że do takiego prawdziwego uczucia to jeszcze długa droga.
9. Książka, która wywarła na Tobie największe wrażenie i na zawsze zostanie w Twojej pamięci to..?
To właśnie moje ulubione książki, o których już wspominałam.
10. Twój ulubiony męski charakter z książki to…
Odpowiedź na to pytanie już była.
11. Opisz swoje ulubione miejsca do czytania i jak się zmieniały przez lata.
Z reguły czytam po prostu na kanapie i zawsze tak było. Teraz czytam często również w autobusie.

PYTANIA OD OLICJI
1. Jakie są Twoje ulubione ekranizacje książek, a które uważasz za kompletne niewypały?
Na to pytanie już odpowiedziałam wyżej :)
2. Co sądzisz o książkach na podstawie filmów/seriali/gier komputerowych?
Często są bardzo słabe, ale zdarza się też na odwrót. Po prostu napisanie takiej książki wymaga dużo pracy, wbrew pozorom. Jednak sam pomysł nie jest zły.
3. Słuchasz muzyki podczas czytania, czy raczej Cię to rozprasza?
Kiedyś zdarzało mi się słuchać, ale już raczej tak nie robię, bo wtedy jakaś płyta za bardzo mi się kojarzy z daną książką, a to trochę potem utrudnia słuchanie.
4. Czy Twoi przyjaciele podzielają Twoje pasje, czy raczej jesteś w nich osamotniona/y?
Jedni tak, drudzy nie, ale tak już przecież jest :)
5. Jaka książka/autor wpłynął najbardziej na Twoje życie? W jaki sposób?
Na to już też odpowiedziałam powyżej.
6. Twoje ulubione blogi?
To nie jest tak, że jakiś blog jest mój ulubiony. Są po prostu blogi, które stale odwiedzam, czekam na nowe posty i lubię je czytać, ale trochę tego jest :)
7. Ulubione miejsce do czytania?
Już odpowiedziałam na to pytanie.
8. Wolisz kupować książki, czy wypożyczać z biblioteki?
Wiadomo, że fajnie mieć swój egzemplarz, więc jak coś mnie szczególnie zainteresuje albo to kolejna część serii to kupuję, jednak często korzystam z bibliotek, bo nie wiem skąd wzięłabym tyle kasy i miejsca.
9. Jak duża jest Twoja biblioteczka? (ile książek, półek, regałów itp.)
Nie liczyłam ile mam książek, półek zaś jest kilka, bo mam też trochę słowników itp.
10. Ktoś zniszczył książkę, którą mu pożyczyłaś/łeś. Co robisz?
Jeszcze nigdy nikt mi nie oddał jakoś szczególnie zniszczonej książki. Wiadomo, że zagięty róg czy drobną plamę wybaczę, chociaż nie lubię czegoś takiego. Przykre są takie sytuacje, podejrzewam, że jeśli byłaby całkowicie zniszczona i nie nadawała się do użytku to poprosiłabym o nowy egzemplarz, tym bardziej jeśli to byłaby jedna z moich ulubionych książek.
11. W jaki sposób przekonasz osobę, która nie cierpi czytać do zmiany zdania?
Jak ktoś bardzo nie lubi czytać to ciężko żeby zmienił zdanie, ale staram się polecać mu jakieś książki, które naprawdę mogłyby się spodobać, wymieniam ich zalety itd., próbuję coś pożyczyć.

Teraz ja zadam Wam kilka pytań i po prostu chętni niech odpowiedzą w komentarzach, bo jestem ciekawa :)
1. Ci, którzy czytają mojego bloga, wiedzą już jaki mam gust. Jaką więc powieść mi polecacie?
2. Która książka wychwalana przez prawie wszystkich, Was rozczarowała?
3. Jakie książkowe schematy najbardziej Was denerwują?
4. Książka o najbrzydszej okładce to...
5. Czy macie jakieś ambitne plany na najbliższy czas związane z czytelnictwem, nauką, pasjami itp.?
6. Wyobraźcie sobie, że dostaliście bon na trzy książki np. w empiku, matrasie, jakie książki byście wybrali?
7. Jakie było Wasze marzenie, które się nie spełniło i po prostu już Wam przeszło i teraz wcale byście tego nie chcieli albo się tak nie cieszyli?
8. Czy lubicie internetowe i blogowe konkursy? Pochwalcie się czy coś wygraliście :)
9. O jakiej książce wolelibyście zapomnieć i dlaczego?
10. Czy udało Wam się kogoś przekonać do czytania? Kogo i jak?
11. Czy są książki, które czytaliście jako dzieci/młodzież (lub czytacie), ale wolelibyście, żeby Wasze dzieci w przyszłości tego nie czytały?

Komentarze

 1. A co mi tam, odpowiem ;)
  1. Niestety, niczego Ci nie polecę, bo gustuję w nieco innych książkach (przejrzałam Twój profil na LC pobieżnie)
  2. Tam, gdzie śpiewają drzewa; Złodziej dusz
  3. Trójkąty miłosne
  4. Hmm... Anno Dracula
  5. Czytanie: Zejść z książkami do rpzeczytania poniżej 20, pasja: wreszcie obczaić sobie jakąś stajnię i zpowrotem wrócić do jazdy konnej
  6. Hm... Tylko 3?! No dobra: Pocałunek żelaza (Briggs), Starcie królów (Martin), Dziedzictwo kusziela (Carey)
  7. Mieszkanie w domku jednorodzinnym
  8. Raz coś tam wygrałam (książkę), ale średnio lubię takie akcje
  9. O Złodzieju dusz. Okropna książka. Więcej info na temat tego dlaczeg taka okropna w recce na moim blogu xD
  10. Przyjaciółkę, którą zawsze w czasie zakupów zaciagałam do księgarni ;)
  11. Wydaje mi się, że nie ma takiej książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też Tam gdzie śpiewają drzewa dość rozczarowało.

   Usuń
 2. Niższe ceny książek może i nie zmieniłyby gwałtownie czytelnictwa, ale na pewno wpłynęłyby na posiadanie książek. ;) Ci, którzy teraz kupują, kupowaliby zapewne więcej.
  Swoją drogą, ja też często zaglądam na ostatnią stronę (zwłaszcza przed zakupem książki). ;) Ale jakoś z tym nie walczę, bo mi nie przeszkadza znajomość zakończenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że "Przeminęło z wiatrem" przewija się przez całą zabawę, więc tym bardziej nie mogę się doczekać aż ją przeczytam. Zwłaszcza, że czeka na swoją kolej na półce. I prawdopodobnie pierwszy tom postaram się wchłonąć jeszcze w tym tygodniu. ;) Poza tym, koniecznie przeczytaj "Harry'ego"! Cudowna przygoda, tak magiczna i emocjonująca... :) Serdecznie zachęcam. :)
  Odnośnie twoich pytań:
  1. HOPELESS! Aczkolwiek widzę, że w twoim przypadku polecać już nie trzeba, bo masz zamiar ją przeczytać. :)
  2. Hm... "19 razy Katherine", książki Kelly Armstrong...
  3. Trójkąty miłosne, aczkolwiek tutaj przeszkadza mi głównie to, że zazwyczaj bohaterki wybierają tego, któremu nie kibicowałam. :( Irytujące. A poza tym, drażni mnie dziecinność bohatereczek, które uważają się za silne, a tak naprawdę nie umieją podjąć żadnej sensownej decyzji.
  4. Jeju, sama nie wiem. Właściwie to chyba takiej naprawdę obrzydliwej okładki jeszcze nie widziałam. ;)
  5. Hm. Odnośnie czytania - owszem. Mam zamiar przebrnąć przez te osiemset stron "Przeminęło z wiatrem", poza tym czeka mnie powrót do pewnej trylogii, w celu jej ukończenia... :)
  6. Hm... "Coś do stracenia" - Cory Carmack, "Lato drugiej szansy" - Morgan Matson i... "Pozostawieni" - Toma Perriotty.
  7. Raczej moje marzenia, nawet te wyblakłe, nadal... są w mojej głowie i cieszyłabym się gdyby się spełniły. :)
  8. Coś tam już zdarzyło mi się wygrać w takich konkursach (które rzecz jasna uwielbiam :D), aczkolwiek muszę przyznać, że jakoś zwykle szczęścia nie mam. :) Jedynie ostatnio los się do mnie uśmiechnął. :)
  9. Na Zeusa. "19 razy Katherine" - bo takiego rozgoryczenia jeszcze w życiu nie doznałam i... "Hopeless"... bo... móc przeżyć to wszystko od początku... Nie znając treści... MUSISZ MI OBIECAĆ, ŻE NIE PRZECZYTASZ OSTATNIEJ STRONY tej książki. NIE MOŻESZ sobie tego zepsuć. NIE MOŻESZ! :(
  10. Tak, tak. Mojego braciszka - podłożyłam mu na biurko "Wiedźmina", a że w grę gra, to książkę przeczytał i teraz bardzo mu przypadł do gustu Sapkowski - może nawet jeszcze bardziej niż mi :) Oprócz braciszka były jeszcze znajome, które po prostu traciły cierpliwość do tego, że wciąż ględziłam o książkach. :)
  11. Taaaak. Chyba tak. Wolałabym by moje dzieci czytały coś bardziej ambitnego :o
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ok, obiecuję i mam nadzieję, że dotrzymam tej obietnicy :) Jestem ciekawa co będziesz sądziła o Przeminęło z wiatrem. Ostrzegam, że opisy są dłuuugie, ale warto przez nie przebrnąć lub je ominąć. Też nie polecam zaglądać na ostatnie strony, ja nie wytrzymałam, chociaż pewnie słyszałaś już o zakończeniu.

   Usuń
 4. O rany, mamy wiele ze sobą wspólnego ;d

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Ci, którzy czytają mojego bloga, wiedzą już jaki mam gust. Jaką więc powieść mi polecacie?
  "Dziesięć płytkich oddechów", "Obsydian", "Angelfall", "Mroczne umysły" i dużo innych ;)
  2. Która książka wychwalana przez prawie wszystkich, Was rozczarowała?
  Nie było takiej, która by mnie bardzo rozczarowała, ale GNW nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia, było po prostu dobrą lekturą.
  3. Jakie książkowe schematy najbardziej Was denerwują?'
  Schematy mnie nie denerwują, akceptuję je ;) Chyba, że bohater lub bohaterka są idiotami...
  4. Książka o najbrzydszej okładce to "Dary anioła" cała seria, wydanie pierwsze ;)
  5. Czy macie jakieś ambitne plany na najbliższy czas związane z czytelnictwem, nauką, pasjami itp.?
  Tak, mam zamiar nadrobić zaległości z własnych półek i planuję nic nie kupować do października ;)
  6. Wyobraźcie sobie, że dostaliście bon na trzy książki np. w empiku, matrasie, jakie książki byście wybrali?
  Nigdy nie gasną, Morze spokoju, Ślady - Wiśniewskiego.
  7. Jakie było Wasze marzenie, które się nie spełniło i po prostu już Wam przeszło i teraz wcale byście tego nie chcieli albo się tak nie cieszyli?
  Trudne pytanie, chyba nie mam takiego marzenia ;) te które się spełniły mnie cieszą, a te które się nie spełniły, czekają w kolejce ;)
  8. Czy lubicie internetowe i blogowe konkursy? Pochwalcie się czy coś wygraliście :)
  Bardzo lubię, ale jak dotąd wygrałam raz, u Cyrysi ;) Cóż, nie jestem kreatywna.
  9. O jakiej książce wolelibyście zapomnieć i dlaczego?
  O "Wieczerzy", wywołała we mnie straszne uczucia i myślę, że byłabym szczęśliwsza, gdybym jej nie poznała.
  10. Czy udało Wam się kogoś przekonać do czytania? Kogo i jak?
  Moje 3 przyjaciółki ciagle zarażam czytaniem, jedna z nich jest na najlepszej drodze do prowadzenia bloga ;)
  11. Czy są książki, które czytaliście jako dzieci/młodzież (lub czytacie), ale wolelibyście, żeby Wasze dzieci w przyszłości tego nie czytały?
  Nie ma takich książek, czytałam grzeczne książki. Niestety w dorosłym życiu już taka "grzeczna" nie jestem i wolałabym, żeby moja córka niektórych pozycji (za szybko) nie poznała. ;)

  Ależ się napracowałam ;) Choć i tak mniej niz Ty ;) Ciekawe odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obsydiana mam w planach, a 10 płytkich oddechów wydaje się ciekawe, więc wpiszę na listę. Angelfall niestety moim zdaniem był przecietny.

   Usuń
 6. "Ania maluje się czerwoną szminą" - Padłam przy tym zdaniu. :D
  Mnie się ekranizacje "Ani" nie podobały zupełnie, ale oglądałam je bardzo, bardzo dawno temu, może dziś odebrałabym je inaczej. Muszę kiedyś spróbować.^^
  A weź mi nawet nie mów o zaglądaniu na ostatnią stronę. Też tak robię. Dlatego lubię książki, w których po przeczytaniu ostatniej strony i tak nic się nie wyjaśnia, jak np. w "Wiedźminie". xD
  Serio mama zasugerowała Ci pisanie bloga? ;o Jak fajno. :D
  A ja Ci podpwiem w pytaniu 4 od Dżastin. Nie chciałabyś latać na miotle? xD
  Zgadzam się w 100% co do tej miłości.
  Nie podałaś lekcji matmy w ulubionych miejscach do czytania? Jak mogłaś? xd

  Okok, teraz odpowiem na Twoje pytanka.
  1. "Kierowca doskonały". Mówię Ci, genialna rzecz! xD A tak serio to "Córkę Rembrandta" (bo nie pamiętam, czy ją czytałaś).
  2. "Klątwę tygrysa" chwaliło mnóstwo osób, a mnie się momentami wydawała wręcz głupiutka.
  3. Trójkąt miłosny, stanowczo. Chyba nie ma nic bardziej irytującego.
  4. Ojoj, trochę takich jest, ale wymienię okładkę filmową "Zmierzchu". A fe, Kristen Stewart i Pattinson jako Edłord.
  5. Tak. Olimpiada z polskiego. Ale mój entuzjazm osłabł, kiedy zobaczyłam grubość biografii Orzeszkowej...
  6. Trzy? Hm... "Starcie królów" (w myśl skompletowania serii), "Władca pierścieni" - bo w empiku są takie cudne wydania i chyba bym wzięła to wydanie "Igrzysk śmierci", gdzie są trzy części w jednej. :D
  7. Jak miałam jakieś 5 lat, chciałam zostać sprzedawczynią.Tak, myślę, że to by mnie jednak nie usatysfakcjonowało. xd
  8. Tak! Zawsze można coś ciekawego wygrać, no nie? Co powygrywałam, to wiesz, ale najciekawszy był kubek z seriwsu audiobook.pl, bo dotarł pokruszony. :<
  9. "10 małych murzynków". Żebym mogła przeczytać, nie spoilerując sobie tym fragmentem, który przeczytałam na Wikipedii, a którego nie powinnam czytać. xd
  10. Koleżankę. Odrobinkę, ale jednak. Staram się też polecać niektóre książki dzieciakom ze scholi. No i jak tylko mój kuzyn nauczy się czytać, podrzucę mu jakieś ciekawe książki, bo nawyk czytania trzeba wyrabiać jak najszybciej, no nie?
  11. "Akademię pana Kleksa". Borze zielony, jak ja nie cierpiałam tej lektury! Niech się moje dziecko z tym nie męczy. Wolałabym też, żeby nie marnowało czasu na "Zmierzch", a taką na przykład "Trylogię czarnych kamieni" przeczytało nieco później niż ja.

  Uff... Dobrnęłam do końca! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli chodzi o pierwszy zestaw pytań - stwierdzam, że mamy wiele wspólnego. Faktycznie nazbierało ci się. Ja też mam kilka zaległych nominacji, ale brakuje mi czasu :(

  OdpowiedzUsuń
 8. I ja odpowiem ;)
  1. Ci, którzy czytają mojego bloga, wiedzą już jaki mam gust. Jaką więc powieść mi polecacie?
  "Na krawędzi nigdy" świetny NA, bez nudy, dużo emocji :)
  2. Która książka wychwalana przez prawie wszystkich, Was rozczarowała?
  O niej zdania są podzielone, ale "Klątwa tygrysa". Nie wiem, czy czytałam o głubszej bohaterce.
  3. Jakie książkowe schematy najbardziej Was denerwują?
  Ona zwykła dziewczyna, spotyka super przystojnego chłopaka, który ukrywa super moce... Błłeeeee...
  4. Książka o najbrzydszej okładce to...
  "Miasto popiołów" serie kocham, ale polskie wydanie...
  5. Czy macie jakieś ambitne plany na najbliższy czas związane z czytelnictwem, nauką, pasjami itp.?
  Planuje w siepniu zacząć rozwiązywać zadania z matmy i uczyć się słówek z anglika, ale nie wiem, jak wyjdzie. Chcę też czytać conajmniej 200 stron dziennie. ;)
  6. Wyobraźcie sobie, że dostaliście bon na trzy książki np. w empiku, matrasie, jakie książki byście wybrali?
  Te, które muszę kupić, by dokończyć serię, dwa tomy Percy'ego i trzeci tom Diabelskich Maszyn, bo cały czas mi z tym nie po drodze!
  7. Jakie było Wasze marzenie, które się nie spełniło i po prostu już Wam przeszło i teraz wcale byście tego nie chcieli albo się tak nie cieszyli?
  Profesjonalnie grać w siatkówkę, teraz to raczej nierealne,za stara jestem...
  8. Czy lubicie internetowe i blogowe konkursy? Pochwalcie się czy coś wygraliście :)
  Lubię, choć rzadko biorę udział, ostatnio wygrałam "Krwawy szlak" :)
  9. O jakiej książce wolelibyście zapomnieć i dlaczego?
  O wspomnainej "Klątwie tygrysa", ale to chyba nierealne.
  10. Czy udało Wam się kogoś przekonać do czytania? Kogo i jak?
  Moją młodszą o rok siostrę cioteczną, pożyczyłam jej Dary Anioła :D
  11. Czy są książki, które czytaliście jako dzieci/młodzież (lub czytacie), ale wolelibyście, żeby Wasze dzieci w przyszłości tego nie czytały?
  Ja gdy byłam mała czytałam basnie, bajki i inne basniowe opowieści, więc moim dzieciom też bym to pozwoliła. ;)

  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak pięknie mówisz o ekranizacji Ani, że jeszcze dziś zrobię sobie nocny seans!
  Cieszę się, że jedną z twoich ulubionych książek jest Hyperversum, bo to tomisko czeka u mnie na swoją kolej :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Odpowiem na Twoje pytania, nie wiem czy na wszystkie znajdę odpowiedź, ale spróbuję :)
  1. Oj... trudne pytanie... hmm... Czytam Twoje recenzje, ale i tak większość książek, które zrecenzowałaś, ja nie przeczytałam, więc trudno mi uznać, co naprawdę jest w Twoim guście. Ale podejrzewam, że spodobałby Ci się „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego, w szczególności polecam opowiadania czasami wydawane jako dwie pierwsze części tzn. „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”. Trochę magii, trochę miecza, trochę potworów, trochę miłości, przyjaźń, duża dawka humoru... :) I nie jestem w 100% pewna, czy lubisz książki z magią, ale naprawdę warte polecenia jest książka Ewy Białołęckiej „Naznaczeni błękitem” (są 2 tomy, przynajmniej w jednym wydaniu, nie wiem jak w pozostałych) oraz kontynuacje. Jedna z moich ulubionych serii :)
  2. Przychodzi mi do głowy „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, ale właściwie to połowa ludzi ją kocha, druga połowa nienawidzi... ja należę do tych, co nienawidzą tego szajsu. Nie czytaj, nie warto. Do głowy przychodzi mi jeszcze „Akademia wampirów”. Nie jest to zła książka, nawet mi się podobała (a kontynuacje które przeczytałam są jeszcze lepsze), ale znałam wcześniej inne książki Richelle Mead i kiedy sięgałam po jej najpopularniejszą i najbardziej kochaną serię miałam ogromne wymagania, którym pierwsza część nie sprostała. Ale i tak ją lubię ;)
  3. Trójkąty są straszne. Szczególnie, kiedy bohaterka nie potrafi zdecydować się na jednego chłopaka, po czym ich okłamuje, wręcz bawi się ich uczuciami i nimi, nie wiedząc na którego się zdecydować. W takich momentach mam ochotę rzucić książkę i nie wracać do niej.
  4. Oj... „Wieczna noc” Claudii Gray... nie jest to najgorsza okładka jaką widziałam w życiu, ale jest brzydka, bo jest strasznie sztuczna. Ooo, przypomniała mi się jeszcze jedna... ostatnio czytałam „Dziewczynka z fotografii” Barbary Gawryluk... Straszna ta okładka, totalny koszmar.
  5. Zawsze mam ambitne plany, niestety często się kończy na planach :) Moje postanowienia noworoczne na 2014 coś mi nie wyszły (z wyjątkiem jednego czy dwóch), to postanowiłam zrobić nowe, ale od października na 15 miesięcy. Oczywiście mam postanowienia standardowe, jak co roku: przeczytać min 1 książkę w tygodniu (dla mnie to żaden problem), chciałabym rysować więcej, wrócić do pisania i pisać dość dużo i regularnie, oglądać seriale, przynajmniej 1-2 odcinki na tydzień, bo zawsze jakoś zapominam o tym, ale że będzie „Gotham” od września, to na pewno się w to wciągnę... Oczywiście mam ambitny plany się regularnie uczyć, mam nadzieję, że na planach nie zostnaie... W sumie jest jakieś 16-17 postanowień :)

  OdpowiedzUsuń
 11. część 2
  6. Hmm... Na dzień dzisiejszy na pewno „Bądź swoją siłą” Demi Lovato. „Trudna droga z piekła” Marilyna Mansona, genialna autobiografia i szukałabym książki Ewy Białołęckiej np. „Naznaczeni błękitem” albo inną część z tej serii... czy właściwie trylogii dopóki nie wyjdzie 4 część :)
  7. Kiedyś marzyłam o tym, by być farmaceutką :) Chemia i biologia nie są dla mnie ;] Albo chciałam być nauczycielką, podczas organizowanego przeze mnie kursiku dla dzieci upewniłam się, że byłabym kiepską nauczycielką. Jak dobrze, że to mi przeszło i wybrałam inną specjalizację na studiach :)
  8. Kto nie lubi konkursów? Dawno nie brałam udziału, bo wstyd się przyznać, nie zawsze mi się chce wymyślać odpowiedzi albo ich szukać. Ostatnio tak przegapiłam konkurs by wygrać płytę, bo odkładałam szukanie odpowiedzi aż termin minął.
  Ale wcześniej wygrywałam... Od czasu do czasu udaje mi się coś wygrać od Mehi, która prowadzi fanowską stronę o LaFee (może słyszałaś o niej, niemiecka piosenkarka, uwielbiam ją) i wygrałam już u niej parę razy. Głównie single, plakaty, zdjęcia, breloczek na klucze... :) Poza tym na kotek.pl udało mi się raz wygrać pakiet 3 książek i płytę DVD. Szkoda, że kotek przestanie istnieć :( Raz za recenzję albumu Linkin Park wygrałam ich płytę (organizowała wytwórnia i mogłam sobie wybrać, którą chciałam), w innych miejscach wygrałam też parę innych płyt. I chyba wszystko. Na blogach nic nie wygrałam, nie przypominam sobie (chyba żeby uznać stronę Mehi jako blog :))
  9. Hmm... Zapomnieć... No tak, o „50 twarzy Greya”. OMG, co za szajs. „Martwy aż do zmroku” jest chyba gorszym szajsem. Aż się boję przeczytać książkę tej autorki... jakąkolwiek, niezwiązaną z serią... „Wieczna noc”... „Zeznania niekrytego krytyka”... jakbym pogrzebała głębiej w pamięci z pewnością znalazłoby się jeszcze parę tytułów...
  10. Ojej... chyba nie...
  11. Mam nadzieję, że nie będę mieć dzieci :) Ale pomijając to... hmm... żeby nie czytały tego już dwukrotnie wspomnianego Greya... i te książki, o których wolałabym zapomnieć... „Zmierzch” bo też jest nienajlepszy... „Dom nocy”... oj, znalazłoby się wiele takich książek, mówiąc ogólnie: wszystko to, co mi się nie podobało ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeśli dodasz chociaż krótki komentarz :) Jeśli chcesz - zostaw adres swojego bloga, a na pewno go odwiedzę ;)

Obserwatorzy


Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Popularne posty z tego bloga

"Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu" Marek Borowiński

"Ania, nie Anna" sezon 2

"Tam, gdzie śpiewają drzewa" - Laura Gallego