Ocalić od zapomnienia - edycja druga (nowe zasady!)


Pierwsza edycja mojego wyzwania zostanie już niebawem rozstrzygnięta, pojawi się podsumowanie, zwycięzca otrzyma nagrodę itd. Chciałabym przypomnieć wszystkim, żeby przesyłali linki do recenzji, bo niektórzy chyba kompletnie o tym zapomnieli :( Macie na to jeszcze trochę czasu.

Jednocześnie chciałabym zaprosić Was do wzięcia udziału w drugiej edycji wyzwania OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA. Postanowiłam nieco zmienić zasady tego wyzwania, żeby więcej osób było w stanie mu podołać.

O co chodzi w wyzwaniu
Wydaje mi się, że rzadko sięgamy po nieco starsze książki, a czasami są to naprawdę wspaniałe lektury. Wyzwanie ma popularyzować taką literaturę, toteż zadaniem osób biorących w nich udział jest czytanie książek wydanych w ubiegłych wiekach. Liczą się więc książki wydane po raz pierwszy nie później niż w 2000 r. (jeśli w Polsce zostały wydane później, ale za granicą wcześniej to też może być).

Zasady
Zmianą jest to, że takich książek w ciągu roku wystarczy przeczytać 12. Nie będzie to prześciganie się kto więcej. Każdy z uczestników raz w miesiącu ma przesłać link do recenzji książki, która spełnia warunki wyzwania. Jeśli przeczytaliście takich książek więcej to również podeślijcie linki, ale będą one traktowane po prostu dodatkowo. Wy wybieracie, która książka będzie w Waszej konkursowej dwunastce. Jeśli w jakimś miesiącu nie przeczytaliście żadnej takiej książki, w kolejnym możecie to nadrobić i przeczytać dwie. Ale tylko w następnym miesiącu!
Pod koniec roku z osób, które przeczytają te 12 książek wylosuję jedną, która otrzyma nagrodę.
Wyzwanie trwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 r.
Tematyka i gatunek książek dowolne, poezja także pasuje do wyzwania.

Zapisy
Zgłaszajcie się w komentarzach pod tym postem.

Uczestnicy
Iza R.
Klaudyna Maciąg
Magdalena T.
Stella Aga

Komentarze

 1. Tegoroczne wyzwanie wspominam bardzo miło. Motywowało mnie do działania i sięgania po starsze książki. Teraz już robię to dla siebie, w ramach własnej TOP 15, dlatego w wyzwaniu w drugiej edycji udziału nie wezmę. Życzę jednak wielu uczestników :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja niestety się nie dołączę, bo mimo że sięgam także po starsze książki, to jednak nie co miesiąc. Zresztą, już w tegorocznym wyzwaniu, w którym brałam udział nie popisałam się za bardzo, dlatego też zostanę przy swoim i będę czytać to na co mam akurat ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, zgłaszam się :) Może nie czytam wielu książek w ramach tego wyzwania, ale za to uznaję je za jedno z najlepszych w blogosferze.

  OdpowiedzUsuń
 4. W tym roku planuję sięgać po więcej starszych książek niż w zeszłym, dlatego chętnie wezmę udział w wyzwaniu :) Myślę, że dam radę przeczytać jedną miesięcznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W tym roku planuję sięgać po więcej klasyki-zdecydowanie :)
  Wszystkiego cudownegow nowym roku!:}
  Nieśmiało zapraszam, raczkuję więc będzie mi miło:)
  http://odkrywajacksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja się z chęcią przyłączę, mam na półkach tyle czekającej wciąż na przeczytanie klasyki z XVIII, XIX i XX wieku, że niemal pisnęłam z radości, widząc to wyzwanie.
  Mam tylko jeszcze dwa pytania: 1) rozumiem, że chodzi wyłącznie o beletrystykę i poezję, nie o pozycje naukowe?; 2) jeśli w danym miesiącu przeczytam odpowiednią książkę, ale recenzję zdążę napisać dopiero w kolejnym miesiącu, to też mogę ją podlinkować?
  W każdym razie proszę o dopisanie mnie do wyzwania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli książkę naukową zrecenzujesz to może być.
   Jeśli to będzie następny miesiąc to tak :)

   Usuń
 7. Również się zapiszę do wyzwania. Ostatnim razem mój wynik nie był satysfakcjonujący, ale w tym roku mam zamiar się poprawić:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Mój styczniowy link:

  'Naucz się uczyć', Sebastian Leitner
  http://www.kreatywa.net/2015/01/naucz-sie-uczyc-sebastian-leitner.html

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeśli dodasz chociaż krótki komentarz :) Jeśli chcesz - zostaw adres swojego bloga, a na pewno go odwiedzę ;)

Obserwatorzy


Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Popularne posty z tego bloga

"Tam, gdzie śpiewają drzewa" - Laura Gallego

"Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu" Marek Borowiński

"Ania, nie Anna" sezon 2