,,Anatomia kłamstwa" Philip Houston, Don Tennant, Susan Carnicero, Michael Floyd

TYTUŁ: ANATOMIA KŁAMSTWA
AUTORZY: PHILIP HOUSTON, DON TENNANT, SUSAN CARNICERO, MICHAEL FLOYD
WYDAWNICTWO: SINE QUA NON
ROK WYDANIA: 2015
LICZBA STRON: 299


Myślę, że prawie każdemu zdarzy się czasem (niektórym często) skłamać. Działa to także w drugą stronę, bywa, że zostajemy przez kogoś oszukani. Zapewne większość z nas chciałaby umieć wykrywać kłamstwa, jednak dotychczas nie wynaleziono sposobu, który na 100% potwierdziłby, że dana osoba nie mówi prawdy i coś ukrywa. Istnieje za to wiele metod, mogących dać nam wyraźne sygnały, że ktoś prawdopodobnie kłamie. Dzięki nim można tak poprowadzić rozmowę, że winowajca w końcu sam się przyzna. O tym wszystkim przeczytacie w książce ,,Anatomia kłamstwa".

Informacja ze strony wydawnictwa:
"Trzech byłych agentów CIA. Najwybitniejsi na świecie specjaliści od demaskowania kłamstw i oszustw. Unikalne metody amerykańskiego wywiadu używane podczas przesłuchań najgroźniejszych terrorystów świata. Najsłynniejsze kłamstwa wszech czasów.
Chcesz przyłapać partnera na zdradzie? Dowiedzieć się, czy Twój syn lub córka ma kontakt z narkotykami? Przyjąć godną zaufania opiekunkę dla dziecka? Wyeliminować fałszywych przyjaciół? Zdemaskować osobę, która oczernia Cię w pracy?
Wiedza zawarta w tej książce odmieni Twoje życie, okaże się przydatna w każdej sytuacji. Anatomia kłamstwa to praktyczny poradnik, jak dorwać kłamcę w Twoim najbliższym otoczeniu".
Dzięki ,,Anatomii kłamstwa" czytelnik dowiaduje się, jakie zachowania są charakterystyczne dla osoby, która kłamie: reakcje fizyczne, sposób mówienia, odpowiedzi na pytania itd. Autorzy mówią nam, jak i o co pytać, gdy chcemy zdemaskować kłamcę. Książka zawiera wiele gotowych zestawów pytań na ,,różne okazje". Nie ogranicza się to tylko do teorii, bowiem znajduje w niej także kilka zadań dla czytelnika, które uruchamiają jego myślenie i pozwalają na wykorzystanie zdobytej wiedzy.
Istotne jest również to, że w książce zostało opisanych kilka przesłuchań. Doskonale pokazuje to pracę agentów CIA oraz to, jak wygląda w praktyce wykrywanie kłamstw. Ponadto niektóre takie przesłuchania zostały szczegółowo zanalizowane i pod każdą wypowiedzią osoby podejrzanej znajduje się komentarz autorów.
Muszę przyznać, że książka spełniła moje oczekiwania i dzięki niej dowiedziałam się wielu nowych rzeczy. Co najważniejsze, została napisana bardzo przystępnym językiem, jest więc doskonałą lekturą dla każdego. Uważam, że wskazówki w niej zawarte są niezwykle przydatne i mogę śmiało polecić ją wszystkim, nie tylko osobom, które interesują się psychologią i kryminalistyką. ,,Anatomia kłamstwa" z pewnością przyda się w życiu codziennym. Nie dajcie się oszukać!
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Sine Qua Non.

Komentarze

 1. A mnie jakoś nie ciągnie do tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz już wiem na pewno, że musi być moja :D wiele recenzji mnie zachęciło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze mówiąc, oglądam tyle seriali kryminalnych, że nie sądzę by ta książka dostarczyła mi wiedzy, której jeszcze nie posiadam. :) Ale cieszę się, że się nie rozczarowałaś. ;)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłaby całkiem przydatna, w końcu nigdy nie wiadomo... ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli kiedyś na nią trafię to czemu nie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ciekawa tych wskazówek, więc muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. coś dla mnie.
  tajemnice kłamstwa pociągają mnie już od dawna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem pierwszy raz na Twoim blogu i muszę przyznać, że masz bardzo ciekawy styl pisania. Zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki i już nie mogę się odczekać kiedy ją przeczytam. Będę często wpadać na Twojego bloga. :)
  Zapraszam również do mnie. Dopiero zaczynam i każda opinia się dla mnie liczy. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeśli dodasz chociaż krótki komentarz :) Jeśli chcesz - zostaw adres swojego bloga, a na pewno go odwiedzę ;)

Obserwatorzy


Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Popularne posty z tego bloga

Urodziny i konkurs!

"Gra o Ferrin" i "Powrót do Ferrinu" Katarzyna Michalak

PRZEDPREMIEROWO "Pasażerka" Alexandra Bracken