"Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu" Marek Borowiński

TYTUŁ: DOKTOR KOLOR CZYLI BARWY PIENIĘDZY, SZCZĘŚCIA I SEKSU
AUTOR: MAREK BOROWIŃSKI
WYDAWNICTWO: EDIPRESSE
ROK WYDANIA: 2018
LICZBA STRON: 256

Z pewnością każdy z Was ma swój ulubiony kolor, możliwe też, że jest ich kilka. Często bowiem lubimy inny kolor ubrań, a inny kwiatów, ścian, makijażu itp. Czy zastanawialiście się jednak nad psychologią kolorów? Może to, jakimi kolorami się otaczamy, ma realny wpływ na nasze życie? A może ulubiony kolor jest w stanie wiele powiedzieć o naszym charakterze? Nad tym oraz nad wieloma innymi kolorowymi tematami zastanawia się dr Marek Borowiński w książce "Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu".

Marek Borowiński to absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, doktor sztuki. Jego największą pasją są kolory i wszystko co z nimi związane. Borowiński pracuje dla różnych marek, także zagranicznych, a ponadto uczestniczy w konferencjach, programach radiowych i telewizyjnych. Oprócz tego zajmuje się dekoracją wnętrz, visual merchandisingiem i prowadzi program "Shop Doctor".

Książka zwraca na siebie uwagę nie tylko intrygującą tematyką, ale i przepięknym wydaniem. Kolorowa okładka, kolorowe strony, wszędzie pełno barw. Ponadto w środku można znaleźć wiele tematycznych zdjęć, idealnie pasujących do treści.

O czym jest ta książka? O kolorach w kontekście wielu dziedzin naszego życia. Niezwykle interesujące są zagadnienia związane z psychologią koloru. Z książki tej możemy się dowiedzieć, jaki zazwyczaj charakter mają osoby lubiące dany kolor. Oprócz tego autor opisuje, w jaki sposób poszczególne kolory oddziałują na naszą wyobraźnię, zmysły, nastrój, koncentrację, emocje itp. Oczywiście z pewnością nie każdy będzie się zgadzał ze wszystkimi tezami autora, ale istotne jest to, iż nie narzuca on swojego zdania i pozwala wyrobić własną opinię.

W książce przeanalizowano dokładnie każdy kolor, pokazano jego różne znaczenia, wydźwięk w kulturach itp. Ponadto autor udziela czytelnikom wiele praktycznych rad. Radzi, które kolory pasują do danej okazji, typu urody, pory roku. Z książki tej można dowiedzieć się, na jaki kolor najlepiej pomalować ściany sypialni, ubrania w jakich barwach są najlepsze do biura, które kolory kojarzą się z poszczególnymi świętami. Oprócz tego książka została wzbogacona o wypełnione ankiety różnych osób ze świata mody, telewizji. Udzielają one odpowiedzi na pytania o ulubione kolory ścian, ubrań itp.

Książka jest nietuzinkowa i to jej ogromny plus. To idealna propozycja dla tych, którzy chcą się zrelaksować, a zarazem dowiedzieć czegoś nowego. Osoby zainteresowane modą, sztuką, psychologią powinny sięgać po tę książkę bez wahania, ale coś dla siebie powinien w niej znaleźć każdy.

Komentarze

 1. Chętnie przeczytam tę książkę.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka porusza bardzo ciekawy temat. Jestem nią zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie niebanalne propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż trochę żałuję, że się na nią nie zdecydowałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. O, nie słyszałam wcześniej o tej pozycji! Wydaje się być ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawe :) Fajna na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta nietuzinkowość mnie kusi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa propozycja, zawsze można dowiedzieć się sporo interesujących rzeczy:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi ciekawie. Chętnie po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wyjątkowa książka 😍 muszę jej poszukać po bibliotece!

  Pozdrawiam,
  Książkowa Przystań

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba jeszcze o tej książce nie słyszałam. Mogłaby mi się spodobać. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajna książka, przemawia do mnie jej sens. Wbrew pozorom kolor jest ważny. Pamiętam ściany mieszkania, które wynajmowałam. Miały kolor wściekłej zieleni. Jedyne o czym marzyłam, to przemalować pomieszczenie, bo irytowało mnie przebywanie w nim.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie lubię tego typu książek. Wolę czytać opowieści :)
  Ale ciekawa tematyka :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Pierwszy raz widzę okładkę, ale strasznie mnie zaciekawiła ta książka!

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawy temat i ta psychologia kolorów :) Jednak książka raczej nie w moim guście ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Seu blog tem muita qualidade, coisa que não acho em outros
  artigos, os materiais, existentes em outros sites
  não dão tais coisas completas que consegui ler aqui.
  Parabéns.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeśli dodasz chociaż krótki komentarz :) Jeśli chcesz - zostaw adres swojego bloga, a na pewno go odwiedzę ;)

Obserwatorzy


Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Popularne posty z tego bloga

"Moja Jane Eyre" Cynthia Hand, Jodi Meadows, Brodi Ashton

"Gra o Ferrin" i "Powrót do Ferrinu" Katarzyna Michalak

Urodziny i konkurs!