"Okup za Eraka" - Droga przez pustynię  Tym razem John Flanagan w kolejnej, siódmej już księdze „Zwiadowców” pt.: „Okup za Eraka” powraca do czasów, gdy Will był jeszcze uczniem Halta. Uważam, że jest to świetny pomysł i bardzo spodobała mi się historia z dawnych lat. Z pewnością uzupełnia ona serię, gdyż między czwartą a piątą częścią jest duża różnica czasu aralueńskiego. Jeśli ktoś nie sięgnął jeszcze po piątą księgę, warto najpierw przeczytać tę.
  Oberjarl Erak wyrusza na swoją ostatnią łupieżczą wyprawę. Plan wydaje się sprytny i przebiegły, ale w Arydii na Skandian czeka przykra niespodzianka: Erak zostaje porwany. Aralueńczycy ruszają na pomoc przyjacielowi, okazuje się jednak, że zarówno ober jarlowi, jak i im grozi poważne niebezpieczeństwo. Na pustynni grasują bowiem przerażający JEŹDŹCY BEZ TWARZY.
  „Okup za Eraka” jest znacznie grubszą częścią niż poprzednie. Na czytelników czeka kolejny kraj o odmiennej kulturze i problemach politycznych. Razem z bohaterami przemierzycie niebezpieczną pustynię i będzie walczyć z licznymi przeciwnościami. Pojawi się naprawdę dużo tajemnic i zagadek do rozwikłania. Nie zabraknie również zupełnie niespodziewanych i zaskakujących wydarzeń. Zapewniam, że nie będziecie się nudzić.
  Ku mojej ogromnej radości autor przypomniał sobie o Evanlyn i w tej książce jest ona jedną z głównych postaci. Dziewczyna po raz kolejny wykazuje się ogromną odwagą i determinacją. Udowadnia, że księżniczka potrafi sobie radzić w trudnych i groźnych sytuacjach i nie jest tylko kapryśną panienką. Wielbiciele Alyss również nie będą rozczarowani, aczkolwiek osobiście nie lubię tej dziewczyny. Denerwuje mnie jej przesadna zazdrość oraz złośliwość wobec Evanlyn, która ma przecież prawo przyjaźnić się z Willem!
  W „Okupie za Eraka” z wieloma problemami boryka się Will. Kończy się czas jego nauki i już niebawem stanie się pełnoprawnym zwiadowcą. Oznacza to wielką odpowiedzialność i samodzielność. Chłopak dotychczas mógł liczyć na rady i pomoc Halta, ale kiedy obejmie własne lenno, będzie musiał radzić sobie sam. Cóż, dorosłe życie to nie tylko przywileje, ale także wiele obowiązków i konieczność podejmowania samodzielnie trudnych decyzji. Wielkim ciosem jest dla niego zaginięcie Wyrwija. Chłopak samotnie wyrusza na poszukiwania swojego wierzchowca. Podróż nie jest łatwa, a co najgorsze – pełna pułapek. Jeden błąd może okazać się śmiertelny.
  „Okup za Eraka” to powieść podkreślająca znaczenie przyjaźni w naszym życiu. Podobało mi się, jak Will, Horace, Evanlyn i reszta ruszyli na pomoc Erakowi, wiele ryzykując. Niestety, ich życie wisi na włosku, a jedyna nadzieja w Willu. Czy chłopak zdąży na czas, by uratować przyjaciół? Czy udowodni, że jest godzien tytułu zwiadowcy? Musicie przeczytać.

Komentarze

 1. Rany. Zwiadowcy to podobno świetna seria (tak mówi moja 15letnia siostra... no ja w jej wieku czytałam Harrego Pottera, a moja młodsza o dwa lata siostra Zmierzch, więc może...) Muszę sięgnąć. Z tego co się orientuję to jakoś nie są to najcieńsze książki, lubię takie :)
  Pozdrawiam z www.ksiazka-od-kuchni.blogspot.com ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znów "Zwiadowcy" :) Nie czytałam żadnej części, ale może kiedyś to zrobię ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam pierwszy tom, który kompletnie mi się nie podobała, więc tej serii na razie podziękuję...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejne są nieco inne, ale cóż, nie każdemu podoba się to samo.

   Usuń
 4. Czekam aż wreszcie pierwszy tom wpadnie w moje ręce. Jednak dość trudno go spotkać w księgarniach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się bardzo ciekawie. Wpiszę serię na listę :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszyscy dookoła zachwalają tę serię, ale nie jestem pewna, czy po nią sięgnąć. Po końcówce Twojej recenzji mam wrażenie, że jest trochę przewidywalna... Może jednak kiedyś się skuszę?

  A tak poza tym - fajne recenzje. Widać, że pisanie sprawia Ci przyjamność. Dodaję do polecanych :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeśli dodasz chociaż krótki komentarz :) Jeśli chcesz - zostaw adres swojego bloga, a na pewno go odwiedzę ;)

Obserwatorzy


Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Popularne posty z tego bloga

"Tam, gdzie śpiewają drzewa" - Laura Gallego

"Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu" Marek Borowiński

"Ania, nie Anna" sezon 2