Top 10 - ulubione bohaterki literackie (dokończenie)

Coś się dzieje z blogiem, chyba za dużo zdjęć, więc dokończyć top10 muszę w osobnym poście. Przypominam, że część pierwsza tutaj: http://kraina-ksiazek-stelli.blogspot.com/2013/07/top-10-ulubione-bohaterki-literackie_9.html8. Lydia (seria "Drużyna" John Flanagan) – dziewczyna, która nie boi się podróżować z wilkami morskimi, walczyć z piratami. Odważna, pomocna, po śmierci dziadka, jedynego opiekuna potrafi odnaleźć swoje miejsce i dalej żyć. Nie daje się namówić do małżeństwa z człowiekiem, którego nie kocha. Mistrzyni ciętej riposty (zwłaszcza jeśli chodzi o chłopaków).
9. Bethany Church (seria "Blask" Alexandra Adornetto) – nastoletni anioł, który zstąpił z misją do miasteczka Venus Cove. Beth jest jednak bardzo ludzka, ma uczucia, emocje. Z czasem uświadamia sobie, że jej miejsce jest w świecie ludzi, bowiem tak jak my popełnia błędy, a poza tym pokochała ziemskiego chłopaka. Czuć jednak, że nastolatka należy do dwóch światów, jest połączeniem ziemskości i anielskości. Dziewczyna nie traci wiary, nadziei, nawet podczas najtrudniejszych prób. Nie był jej w stanie zmienić nawet pobyt w piekle, ani zmusić do oddania czci Lucyferowi. Potrafi poświęcić się dla najbliższych, a dla miłości ostatecznie zostaje na Ziemi.
 
10. Jagienka ze Zgorzelic ("Krzyżacy" Henryk Sienkiewicz) – inteligentna, mająca swoje zdanie, sympatyczna. Nie potrafiła się gniewać, modliła się za Danusię, pomimo tego, że była zakochana w Zbyszku. Odważna, potrafiła pływać, jeździć konno, polować. Idealna żona dla rycerza.

Komentarze

  1. Z wymienionych przez Ciebie bohaterek to znam tylko Anię i Jagienkę i obie bardzo lubię. Zwłaszcza Anię - ta to miała pomysły. Kocham scenę, w której wyzywa na panią Linde xD

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeśli dodasz chociaż krótki komentarz :) Jeśli chcesz - zostaw adres swojego bloga, a na pewno go odwiedzę ;)

Obserwatorzy


Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Popularne posty z tego bloga

"Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu" Marek Borowiński

"Ania, nie Anna" sezon 2

"Tam, gdzie śpiewają drzewa" - Laura Gallego