Dżinsy znów w akcji! - "Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów - rok później"


  „Były sobie kiedyś cztery dziewczyny, które na zmianę nosiły jedną parę dżinsów. Każda z nich była innego wzrostu i miała inną figurę, a jednak spodnie pasowały na wszystkie”. Cztery przyjaciółki powracają w powieści „Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów – rok później” autorstwa Ann Brashares. Myślę, że żaden fan tej serii nie będzie się nudził!
  Załamana Bridget porzuciła piłkę nożną, przytyła i ufarbowała swoje piękne, jasne włosy. Wbrew ojcu jedzie odwiedzić swoją babcię Gretę, w nadziei, że dowie się czegoś więcej o swojej zmarłej mamie. Jednak nie mówi babci, kim jest i udaje pomoc domową. Jest to historia o odkrywaniu przeszłości, o rodzinie i zrozumieniu. Mówi nam także, że nie powinno się rezygnować ze swoich pasji i zawsze być sobą. Czy Bridget się to uda?
  Lena po zerwaniu z Kostosem nadal nie może o nim zapomnieć. Kiedy wracają do siebie, ich szczęście znów zostaje zmącone, a związek okazuje się niemożliwy. Na dodatek babi czuje się coraz gorzej. Wątek Leny w tej książce jest bardzo smutny. Jak poradzić sobie z serią nieszczęść? To opowieść o miłości silniejszej niż wszystko. Opowiada nam o błędach, które są nieodwracalne i o odpowiedzialności, której często nam brakuje. Czytelnik przekona się, że nie należy podejmować pochopnych decyzji, lepiej dać sobie czas…
  Carmen znowu miesza i niszczy innym życie. Tym razem próbuje unicestwić związek swojej mamy, która wreszcie się zakochała. Jednocześnie ciągle wystawia do wiatru Portera, któremu wyraźnie na niej zależy. Momentami jest to bardzo zabawna historia, randki Carmen mogą rozbawić czytelnika do łez. Ale może również wiele nauczyć. Nie powinniśmy ingerować w czyjeś życie, każdy ma prawo do własnego szczęścia. Poza tym, zawsze należy być szczerym z innymi i ich szanować.
  Tibby wyjeżdża na letni kurs filmowy, ale wciąż brakuje jej Bailey. Przygotowuje film komediowy o swojej mamie, zdając sobie sprawę z tego, że może on ją ośmieszyć. Kiedy odwiedza ją Brian, dziewczyna wstydzi się go przed swoimi nowymi przyjaciółmi. Czy wreszcie będzie mogła odróżnić to, co ważne, od pozorów? Ten wątek mówi nam, że przyjaźń jest niezwykle cenna i nie należy jej się wstydzić. Nie możemy pozwolić by kierowali naszym życiem ludzie fałszywi, pozerzy. Czasem trzeba mieć odwagę pogodzić się ze śmiercią bliskich osób. Ważne, aby nigdy o nich nie zapomnieć.
  „Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów – rok później” to wspaniała powieść o dorastaniu. Opisane zostały w niej problemy, z którymi boryka się niejedna nastolatka. Myślę, że ta książka może czytelniczkom wiele doradzić i pozwolić na nowo spojrzeć na wiele spraw.


Ta recenzja znajduje się również na moim drugim blogu:  http://agdzia13ewangelina.blogi.kotek.pl/

Komentarze

  1. Jasne, że czytałam . Kiedyś Uwielbiałam ta serię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy nie miałam okazji przeczytać żadnej części z tej serii, a słyszałam pozytywne opinie.
    Dzięki za komentarz. Ja wolę Kelly za czasów "Because of You", "Behind These Hazel Eyes" czy "Never Again". O ile gdzieś w tytule się nie pomyliłam :) "Stronger" wydaje mi się takie... nie w jej stylu. Słysząc w radiu tę piosenkę, nigdy nie poznałam, że to ona, dopóki nie trafiłam na ten utwór na Vivie.

    miResena.wordpress.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeśli dodasz chociaż krótki komentarz :) Jeśli chcesz - zostaw adres swojego bloga, a na pewno go odwiedzę ;)

Obserwatorzy


Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Popularne posty z tego bloga

"Tam, gdzie śpiewają drzewa" - Laura Gallego

"Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu" Marek Borowiński

"Ania, nie Anna" sezon 2