Najlepsza przyjaciołka - "Oto Lola"

  Postanowiłam zrecenzować moją ulubioną książkę z czasów, gdy miałam 10-13 lat. Jest to "Oto Lola", autorstwa Isabel Abedi. Możecie polecić ją młodszemu rodzeństwu, albo przeczytać dla rozrywki i w celu przypomnienia sobie dzieciństwa. Osobiście z wielką przyjemnością wracam do tej książki, gdyż zyskała moją sympatię już od pierwszego wejrzenia.
  "Gdyby Lola istniała naprawdę, byłaby Twoją najlepszą przyjaciółką" - tak scharakteryzowano główną bohaterkę na stronie internetowej tej książki. Całkowicie się z tym zgadzam. Lola to pomysłowa, energiczna i zabawna dziesięciolatka. Isabel Abedi stworzyła postać, o której zdecydowanie nie da się zapomnieć.
  Lola wraz z rodziną przeprowadza się do innego miasta i zaczyna uczęszczać do nowej szkoły. Marzy o tym, by mieć prawdziwą przyjaciółkę i zostać piosenkarką. Niestety, nie jest to proste. Pewnego dnia wysyła do nieba balonik z życzeniem. Jakiś czas później otrzymuje tajemniczy list. Czy wreszcie spełnią się jej marzenia?
  "Oto Lola" to historia o przyzwyczajaniu się do nowego miejsca zamieszkania, szkoły. Przeprowadzka dla nikogo nie jest łatwa. Czasem trudno się odnaleźć w nowym miejscu, a zwłaszcza znaleźć znajomych. To również opowieść o marzeniach, o których spełnienie trzeba walczyć do końca. Zresztą czasem szczęście jest naprawdę blisko, trzeba tylko chcieć je dostrzec.
  Powieść Isabel Abedi mówi nam o poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni. Nikt z nas nie chce być sam, ale przyjaciela nie da się zdobyć tak od razu. Lola przekona się, że czasem pochopnie kogoś skreślamy, bo nie zrobił na nas dobrego pierwszego wrażenia. Bohaterka nauczy się także wybaczać i dawać innym drugą szansę.
  "Oto Lola" to zabawna, niekiedy wzruszająca książka. Została napisana tak, że łatwo i z chęcią się ją czyta. Powieść urozmaicają ładne ilustracje i sympatyczna okładka. Naprawdę warto ją przeczytać.

Komentarze

 1. Lubię książki, które wzruszają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Myślę, że można ją przeczytać niezależnie od wieku albo polecić komuś młodszemu ;)

   Usuń
 3. Pamiętam tą książkę :) Nawet ją od Ciebie pożyczałam .:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam kilka lat temu parę części i wtedy mi się podobały. Mam nawet w domu część "Brawo Lola";)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam sześć części, 3 i 4 chyba najlepsze. 4 to właśnie Brawo Lola

   Usuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeśli dodasz chociaż krótki komentarz :) Jeśli chcesz - zostaw adres swojego bloga, a na pewno go odwiedzę ;)

Obserwatorzy


Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Popularne posty z tego bloga

"Tam, gdzie śpiewają drzewa" - Laura Gallego

"Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu" Marek Borowiński

"Ania, nie Anna" sezon 2