Lepsza wersja siebie - "Jad. Chcę ukraść Twoje życie"

   Nie wiedziałam, czego się spodziewać po powieści „Jad. Chcę ukraść Twoje życie” S.B. Hayes (Wydawnictwo Zielona Sowa). Moją uwagę bardzo przykuła okładka, którą jestem zachwycona, a także intrygujący tytuł. Wydawało mi się, że może to paranormal romance lub coś w stylu „Intruza”. Myliłam się, gdyż „Jad” to powieść obyczajowo - psychologiczna z elementami thrillera, kryminału. Oryginalna, wciągająca, przejmująca…
Jad. Chcę ukraść twoje życie - S.B. Hayes   „Często zastanawiam się: czy wszystko potoczyłoby się inaczej, gdybym tego dnia nie obejrzała się za siebie” str. 8. Pewnego dnia, zupełnie przypadkowo Katy spotyka dziewczynę bardzo do niej podobną, ale jest ona jak gdyby jej udoskonaloną wersją. Z czasem okazuje się, że tajemnicza Genevieve staje się jej najgorszym koszmarem i niszczy wszystko, co dla Katy było ważne. W końcu nastolatka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i poznać prawdę o swojej dręczycielce. Rozwiązanie zagadki może bardzo zaskoczyć…
   „Jad. Chcę ukraść twoje życie” to bardzo ciekawa powieść, która zaskakuje czytelnika. Uważam, że jest nieprzewidywalna i ma dużo niespodziewanych zwrotów akcji. Często po prostu byłam w szoku, myślałam, że wszystko potoczy się zupełnie inaczej. Postać Genevieve to wielki plus powieści. Nie wiadomo, kim ona jest: czarownicą, duchem, czy po prostu zagubioną nastolatką o przykrej przeszłości? Długo nie znałam odpowiedzi na to pytanie. Jeśli lubicie tajemnice, będziecie zachwyceni, bo znajdziecie ich naprawdę wiele, szczególnie w drugiej połowie książki. Czyta się ją przyjemnie, z zapartym tchem i aż trudno się oderwać.
   Powieść skupia się również na uczuciach i co ciekawe, to kolejna książka, gdzie nie ma słynnego trójkąta miłosnego, gdyż są dwie dziewczyny (właściwie nawet trzy) i dwóch chłopaków. W tym wypadku akurat domyślałam się, jak to się zakończy. Katy przekona się, czym jest prawdziwa miłość, i że owszem, trzeba patrzeć sercem, ale nie można być zaślepionym. Czy Merlin, jej chłopak, kocha ją, czy jej wygląd? Czy zazdrość z powodu Genevieve jest słuszna? Oprócz tego znajdziecie przyjaźń wystawioną na próbę. Jednak, jeśli jest prawdziwa, przetrwa. Katy będzie się zmagać także z problemami rodzinnymi i przekona się, że miłość do matki może być bardzo trudna.
   Skupmy się teraz na wątkach psychologicznych. Traumatyczne wydarzenia mają wpływ na całe nasze życie, nie możemy tak łatwo się od nich uwolnić. Jeszcze gorsze jest ukrywanie czegoś, zostawianie przykrych sekretów tylko dla siebie. Intryguje zachowanie matki Katy, zobaczycie z czego ono wynika. Oczywiście głównym wątkiem jest relacja Katy – Genevieve. Ta druga za wszelką cenę pragnie zniszczyć życie pierwszej. Co czuje osoba, która widzi lepszą wersję siebie? Okazuje się jednak, że „co nas nie zabije, to nas wzmocni”, a prześladowcy mogą różnie na nas wpływać. Ciekawe, prawda? To także historia o poznawaniu siebie, swojej przeszłości, o uporze w dążeniu do celu i trudnej sztuce, jaką jest przebaczenie.

   Jak najbardziej polecam Wam tę powieść, myślę, że nie będziecie zawiedzeni. To mądra, ambitna książka, która długo nie pozwoli o sobie zapomnieć. Gwarantowane dużo emocji i wzruszeń.

Za możliwość przeczytania książki w wersji e-book dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa. 

Komentarze

 1. Nie słyszałam jeszcze o tej książce. Muszę przyznać, że po Twojej recenzji pewnie kiedyś po nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka miesięcy temu widziałam, jak moja kuzynka to czytała. Ja też zamierzam po twojej recenzji za niedługo po nią sięgnąć :~)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo pozytywnej recenzji, raczej się nie skuszę :(
  Zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm bez miłosnego trójkąta? Może być ciekawie, tym bardziej, że jest nieprzewidywalna i ma wiele zwrotów akcji. Za jakiś czas z chęcią po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Całkiem niedawno czytałam opinie, według której ta książka to samo dno... Dlatego zaskoczona jestem niezmiernie, że jednak nie jest tak źle! Oczywiście zaskoczona na plus :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Już od jakiegoś czasu chcę przeczytać tę książkę, Twoja recenzja jeszcze bardziej do tego zachęca ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeśli dodasz chociaż krótki komentarz :) Jeśli chcesz - zostaw adres swojego bloga, a na pewno go odwiedzę ;)

Obserwatorzy


Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Popularne posty z tego bloga

Urodziny i konkurs!

"Gra o Ferrin" i "Powrót do Ferrinu" Katarzyna Michalak

PRZEDPREMIEROWO "Pasażerka" Alexandra Bracken