Antyutopijna powieść - "Żelazny Cierń"

  Wokół nas coraz więcej samochodów, komputerów itp. A czy zastanawialiście się, jak wyglądałby świat z żelaza? Pełen maszyn i tajemnic... Książka "Żelazny Cierń" autorstwa Caitlin Kittredge pozwala nam puścić wodze wyobraźni.
  Antyutopijna, mroczna, z elementami science-fiction powieść wprowadza czytelników w nastrój idealnie pasujący do całej fabuły. To książka ponura, ale intrygująca. Przepełniona fascynującą mitologią. Przedstawia Świat Żelaza. Żelazne zasady, groźny wirus, bezlitośni Nadzorcy...
  Aoife z niepokojem czeka na swoje szesnaste urodziny. Tego dnia może dostać Obłędu, podobnie  jak reszta jej rodziny. Zanim to następuje, dziewczyna dowiaduje się, że jej brat potrzebuje pomocy. Nastolatka wraz z przyjacielem Calem i tajemniczym przewodnikiem Deanem, wyrusza na poszukiwania i pomoc bratu.
  "Żelazny Cierń" to powieść o niewoli wyobraźni. Wszystkim zabroniono czytać fantastykę, mówić o wróżkach, elfach itp. Władze próbują sami ułożyć cały świat, narzucić swoje zasady. Jednak życie bez wyobraźni i marzeń jest puste. Bohaterom tej książki nie wolno w nic wierzyć, więc czy taki byt ma sens?
  Ta powieść opowiada nam o poszukiwaniu prawdy. Każdy ma prawo ją poznać, musimy walczyć o nią. Nikt nie może być oszukiwany, żyć w zakłamaniu! To historia o poznawaniu samego siebie, swojego istnienia, korzeni, celu. Ale także o trudnych decyzjach i ryzyku, które się z nimi wiąże.
  Myślę, że "Żelazny Cierń" ma nam kilka ważnych rzeczy do przekazania. Aoife za wszelką cenę chciała pomóc bratu, uratować go. To piękny przykład braterskiej miłości. Przecież każdy z nas w takiej sytuacji powinien postąpić tak jak ona. Kolejnym ważnym tematem poruszanym w tej powieści, jest przebaczenie. Każdy zasługuje na drugą szansę, jeśli tylko pragnie się zmienić. Czasami popełniamy błędy, ale zmieniamy się za sprawą uczuć, drugiej osoby.
  "Żelazny Cierń" polecam wszystkim, którzy chcieliby przeczytać coś niecodziennego. W pierwszej połowie książki, akcja trochę się rozwleka, ale dzięki temu powstaje pełen grozy i napięcia nastrój. Myślę, że fani książek fantasty nie będą zawiedzeni.

Komentarze

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeśli dodasz chociaż krótki komentarz :) Jeśli chcesz - zostaw adres swojego bloga, a na pewno go odwiedzę ;)

Obserwatorzy


Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Popularne posty z tego bloga

Urodziny i konkurs!

"Gra o Ferrin" i "Powrót do Ferrinu" Katarzyna Michalak

PRZEDPREMIEROWO "Pasażerka" Alexandra Bracken