"Dziwne losy Jane Eyre" - historia miłości w czasach wiktoriańskich

  Chcielibyście wiedzieć, jakie książki czytały kiedyś panny i kobiety? Zresztą nadal czytają! Pragniecie znaleźć się w epoce wiktoriańskiej? W takim razie koniecznie sięgnijcie po powieść słynnej autorki Charlotte Bronte pt.: "Dziwne losy Jane Eyre.
  To historia o ubogiej, osiemnastoletniej guwernantce. Jane miała trudne dzieciństwo, najpierw została osierocona, później była źle traktowana przez rodzinę, a nawet bita. Z chwilą, gdy dziewczyna rozpoczyna nowe życie, poznaje Edwarda Rochestera, opiekuna jej uczennicy. Pomimo dużej różnicy wieku (blisko 20 lat), zakochują się w sobie. Niestety, ukochany Jane skrywa pewien mroczny sekret, który może uniemożliwić im wspólne i szczęśliwe życie...
  "Dziwne losy Jane Eyre" mówią nam o poszukiwaniu szczęścia i prawdziwej miłości. Autorka zastanawia się, czy w imię miłości można zrezygnować ze swoich zasad i poglądów. Jednocześnie powieść uświadamia nam, że prawdziwa miłość nie przemija i przetrwa wszystko. Jeśli prawdziwie kogoś kochamy, nigdy o nim nie zapomnimy. Nawet jeśli będziemy daleko od tej osoby, ona zawsze będzie w naszym sercu.
  Dzięki tej książce czytelnik przekona się, że prawdziwa miłość nie patrzy na wiek, majątek, urodę. Kiedy ona przychodzi, te rzeczy nie mają znaczenia. Poza tym "Dziwne losy Jane Eyre" uświadamiają, że ukochanej osoby nie zostawia się w chorobie, kalectwie. Gdy kogoś kochamy, jesteśmy z nim na dobre i na złe.
  Ta powieść to skarbnica wiedzy o Anglii w czasach wiktoriańskich. Możemy z niej wiele dowiedzieć się o zwyczajach wtedy panujących, ludziach i ich życiu, a także pięknych dworach... Myślę, że dla osób interesujących się historią to prawdziwa gratka. Dzięki ciekawym opisom możemy poczuć tę niesamowitą, tajemniczą atmosferę.
  "Dziwne losy Jane Eyre" radzą nam, by zawsze postępować zgodnie z własnym sumieniem i przekonaniami. Utwierdzają nas w przekonaniu, że jeśli będziemy dobrze czynić, to dobro prędzej, czy później do nas wróci. Jednocześnie kara za złe czyny jest nieunikniona. Można powiedzieć, że Jane przeżyła dzięki temu, że kierowała się pięknymi ideami. Jej siła woli, cierpienia i uczucia zostały docenione i wynagrodzone.
  Tej książce nie mam nic do zarzucenia. Została napisana pięknym literackim stylem, jest bardzo ciekawa i wciągająca. Co najważniejsze - może czytelnika wiele nauczyć, a także uwrażliwić. Polecam ją wszystkim, którzy lubią czytać niebanalne powieści o miłości, z historią w tle. Gwarantuję, że nie będziecie zawiedzeni.

Komentarze

  1. może w przyszłości (dalekiej) przeczytam tą książkę. ;p Bo znając życie prędzej mi opowiesz co było w tej książce niż ją przeczytam hehe.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pewnie tak, ale książka świetna, taka pełna tajemnic :D

      Usuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeśli dodasz chociaż krótki komentarz :) Jeśli chcesz - zostaw adres swojego bloga, a na pewno go odwiedzę ;)

Obserwatorzy


Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Popularne posty z tego bloga

"Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu" Marek Borowiński

"Tam, gdzie śpiewają drzewa" - Laura Gallego

"Ania, nie Anna" sezon 2