Niecodzienna codzienność w "Pamiętniku Nastolatki"

  Rozterki miłosne, kłopoty w szkole, kłótnie z mamą, poszukiwanie prawdziwej przyjaźni - czyż nie dotyczy to każdej z nastolatki? Jeśli chcecie poznać Natkę, dziewczynę taką jak wy, koniecznie sięgnijcie po "Pamiętnik Nastolatki" autorstwa Beaty Andrzejczuk.
  Myślę, że forma pamiętnika jest nam bliska i czyta się ją bardzo przyjemnie. Lubimy poznawać szczegóły z czyjegoś życia. Ta książka opowiada o trzynastoletniej Natalii, w której życiu dużo się dzieje. Jej historia jest bardzo realna, wiele opisanych wydarzeń dotyczy nas, dziewczyn. Natka czuje, że jest zakochana w dwóch chłopakach, ale wie, iż tylko jeden może być tym jedynym. Jacek czy Bartosz? Na to pytanie dziewczyna próbuje znaleźć odpowiedź.
  Czytając "Pamiętnik Nastolatki" możemy spojrzeć krytycznie na własne życie i problemy. Jeśli ktoś prawdziwie zagłębi się w powieść, odnajdzie rozwiązanie wielu z nich, mimo iż w książce nie ma zbędnego moralizowania. Dziewczęta mają okazję przekonać się, że nie tylko one borykają się z licznymi rozterkami. Mogą poczuć się zrozumiane i ważne.
  "Pamiętnik Nastolatki" pełen jest codzienności, ale wbrew pozorom wcale nie nudnej. Dzięki tej książce zrozumiałam, że każdy dzień w naszym życiu jest wyjątkowy i przynosi nam coś nowego. Autorka udowodniła, że aby napisać bestseller nie trzeba wymyślać historii o wampirach i wilkołakach, gdyż zjednać sympatię czytelników może właśnie zwyczajna (ale zarazem oryginalna) gimnazjalistka.
  Poza tym pani Beata wykazała się wielkim zrozumieniem wobec nastolatek. Pisze tak, że całość czyta się jednym tchem. Myślę, że książka zyskuje popularność także dlatego, iż jest o nas i dla nas. A właśnie tego oczekują polskie nastolatki!
  "Pamiętnik Nastolatki" jest taki, jaka powinna być młodzieżówka - zabawna, czasem wzruszająca, momentami dająca do myślenia. Gwarantuję, że nawet ci, którzy nie lubią czytać, od tej książki nie będą mogli się oderwać. Szkoda tylko, że powieść ma niecałe 300 stron. Na szczęście zostało nam to wynagrodzone, bowiem stale pojawiają się kolejne części.
  Uważam, że ten pamiętnik mogą czytać zarówno córki, jak i matki. Polecam go każdemu, nawet chłopakom, którzy po tej lekturze może trochę bardziej zrozumieliby dziewczyny. Z kim będzie Natka? Z Jackiem, kumplem, w którym była zakochana od lat, czy z opiekuńczym Bartoszem? Tego dowiecie się sięgając po "Pamiętnik Nastolatki"!

Ta książka zdobyła wiele nagród:
* Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory (wybór jury)
* Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory (wybór internautów)
* Najlepsza książka na Gwiazdkę
Koniecznie odwiedźcie stronę www.pamietniknastolatki.pl, gdzie możecie porozmawiać z autorką oraz innymi fankami serii, a także wziąć udział w licznych konkursach (w których można także wygrać kolejne książki z tej serii).

Komentarze

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeśli dodasz chociaż krótki komentarz :) Jeśli chcesz - zostaw adres swojego bloga, a na pewno go odwiedzę ;)

Obserwatorzy


Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Popularne posty z tego bloga

"Tam, gdzie śpiewają drzewa" - Laura Gallego

"Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu" Marek Borowiński

"Ania, nie Anna" sezon 2