"Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu" Marek Borowiński

TYTUŁ: DOKTOR KOLOR CZYLI BARWY PIENIĘDZY, SZCZĘŚCIA I SEKSU
AUTOR: MAREK BOROWIŃSKI
WYDAWNICTWO: EDIPRESSE
ROK WYDANIA: 2018
LICZBA STRON: 256

Z pewnością każdy z Was ma swój ulubiony kolor, możliwe też, że jest ich kilka. Często bowiem lubimy inny kolor ubrań, a inny kwiatów, ścian, makijażu itp. Czy zastanawialiście się jednak nad psychologią kolorów? Może to, jakimi kolorami się otaczamy, ma realny wpływ na nasze życie? A może ulubiony kolor jest w stanie wiele powiedzieć o naszym charakterze? Nad tym oraz nad wieloma innymi kolorowymi tematami zastanawia się dr Marek Borowiński w książce "Doktor kolor czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu".

Marek Borowiński to absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, doktor sztuki. Jego największą pasją są kolory i wszystko co z nimi związane. Borowiński pracuje dla różnych marek, także zagranicznych, a ponadto uczestniczy w konferencjach, programach radiowych i telewizyjnych. Oprócz tego zajmuje się dekoracją wnętrz, visual merchandisingiem i prowadzi program "Shop Doctor".

Książka zwraca na siebie uwagę nie tylko intrygującą tematyką, ale i przepięknym wydaniem. Kolorowa okładka, kolorowe strony, wszędzie pełno barw. Ponadto w środku można znaleźć wiele tematycznych zdjęć, idealnie pasujących do treści.

O czym jest ta książka? O kolorach w kontekście wielu dziedzin naszego życia. Niezwykle interesujące są zagadnienia związane z psychologią koloru. Z książki tej możemy się dowiedzieć, jaki zazwyczaj charakter mają osoby lubiące dany kolor. Oprócz tego autor opisuje, w jaki sposób poszczególne kolory oddziałują na naszą wyobraźnię, zmysły, nastrój, koncentrację, emocje itp. Oczywiście z pewnością nie każdy będzie się zgadzał ze wszystkimi tezami autora, ale istotne jest to, iż nie narzuca on swojego zdania i pozwala wyrobić własną opinię.

W książce przeanalizowano dokładnie każdy kolor, pokazano jego różne znaczenia, wydźwięk w kulturach itp. Ponadto autor udziela czytelnikom wiele praktycznych rad. Radzi, które kolory pasują do danej okazji, typu urody, pory roku. Z książki tej można dowiedzieć się, na jaki kolor najlepiej pomalować ściany sypialni, ubrania w jakich barwach są najlepsze do biura, które kolory kojarzą się z poszczególnymi świętami. Oprócz tego książka została wzbogacona o wypełnione ankiety różnych osób ze świata mody, telewizji. Udzielają one odpowiedzi na pytania o ulubione kolory ścian, ubrań itp.

Książka jest nietuzinkowa i to jej ogromny plus. To idealna propozycja dla tych, którzy chcą się zrelaksować, a zarazem dowiedzieć czegoś nowego. Osoby zainteresowane modą, sztuką, psychologią powinny sięgać po tę książkę bez wahania, ale coś dla siebie powinien w niej znaleźć każdy.

Komentarze

 1. Chętnie przeczytam tę książkę.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka porusza bardzo ciekawy temat. Jestem nią zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie niebanalne propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż trochę żałuję, że się na nią nie zdecydowałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. O, nie słyszałam wcześniej o tej pozycji! Wydaje się być ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawe :) Fajna na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta nietuzinkowość mnie kusi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa propozycja, zawsze można dowiedzieć się sporo interesujących rzeczy:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi ciekawie. Chętnie po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wyjątkowa książka 😍 muszę jej poszukać po bibliotece!

  Pozdrawiam,
  Książkowa Przystań

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba jeszcze o tej książce nie słyszałam. Mogłaby mi się spodobać. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeśli dodasz chociaż krótki komentarz :) Jeśli chcesz - zostaw adres swojego bloga, a na pewno go odwiedzę ;)

Obserwatorzy


Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Popularne posty z tego bloga

"Pocałunek zdrajcy" Erin Beaty

PRZEDPREMIEROWO "Pasażerka" Alexandra Bracken

PRZEDPREMIEROWO "Czerwony parasol" Wiktor Mrok